poniedziałek, 11 maja 2015

Zapraszamy na WIOSENNY KIERMASZ SADZONEK 24 maja 2015, godz. 12 - 18

wspomnienia z Wiosennego Kiermaszu Sadzonek TUTAJ i jeszcze TUTAJ ;-)


Z okazji baaaardzo chłodnej wiosny zmuszeni jesteśmy przesunąć nasz majowy KIERMASZ SADZONEK o jeden tydzień do przodu. Zapraszamy więc do nas w niedzielę 24-go maja od godziny 12 do 18. Za zmiany serdecznie przepraszamy - szczególnie tych wszystkich,  którzy szykowali się na przyszły weekend - w zamian oferujemy Wam naprawdę ciekawy dzień, wypełniony przeróżnymi atrakcjami i może wreszcie będzie ciepło !!!

Nie było to łatwe, ale musieliśmy podjąć taką decyzję - pomimo tego, że ogród powoli budzi się do życia i z dnia na dzień wszystko się pięknie zazielenia, to siewki i sadzonki w szklarni oraz inspektach rosną wolno i najwyraźniej nie są fanami tej chłodnej wiosny. Nie chcemy więc otwierać bramy ogrodu przedwcześnie - zapraszamy 24-go maja w południe ;-) 


WSTĘP JEST DARMOWY, ale wszystkie osoby planujące przyjazd proszone są o przesłanie nazwiska oraz ilości osób oraz samochodów na adres biuro@angielskieogrody.com - my w zamian odeślemy dokładny opis dojazdu.  Nie mamy tu jeszcze zbyt dużo miejsc parkingowych, a więc musimy mieć kontrolę nad ilością przyjeżdżających samochodów.


BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ SADZONKI ... to wiadomo ;-) w sprzedaży będą sadzonki pomidorów, papryczek słodkich oraz ostrych i innych wybranych warzyw. Będzie też sporo sadzonek kwiatów jednorocznych, które polecam do ogrodów ozdobnych i na rabaty na kwiat cięty. Wszystko naszej własnej produkcji, odmiany ciekawe i smaczne! Podczas kiermaszu dostępne będą również sadzonki z nasion ekologicznych uprawiane przez Gospodarstwo Ekologiczne "Przytoki" z Kaszub.  Odmiany pomidorów, które będzie można nabyć podczas kiermaszu sadzonek tej wiosny.Będą też sadzonki przeróżnych odmian papryki ... BĘDZIE PYSZNE JEDZENIE ... dzięki uprzejmości naszych przyjaciół z Gospodarstwa Ekologicznego "Przytoki" będziemy mogli zaoferować Wam zdrowe, sezonowe jedzenie - tak więc nie najadajcie się w domu i przyjeżdżajcie głodni! Na miejscu będziecie mogli kupić ekologiczne pyszności, które będą na 100% jeszcze smaczniejsze spożywane na łonie natury ;-) 


Dumna właścicielka Gospodarstwa Ekologicznego "Przytoki" Zofia Weiss prezentuje swoje przepiękne warzywa.

Zbiory ekologicznych pomidorów w "Przytokach". 
BĘDĄ CIEKAWE WYKŁADY ... oprócz sadzonek i pyszności chcielibyśmy zaprosić Was na interesujące wykłady. Jak to u nas zwykle bywa - wszystko kręci się wokół ekologii i życia w zgodzie z naturą, a więc chcemy zaproponować Wam następujące tematy:

1 - Jak, kiedy i czemu nawozić w sposób ekologiczny oraz łatwa produkcja własnych nawozów naturalnych (kompost, obornik, nawozy płynne z pokrzywy i żywokostu, nawozy zielone oraz dżdżownice). 

2 - Domowa apteczka ziołowa - co warto uprawiać w ogrodzie ziołowym i co z tym potem robić? 

Wykłady będą połączone z demonstracjami i są darmowe. Prowadzić będziemy je wraz z Andrew oraz przyjaciółmi Kasią i Karlem Baumgartner, którzy obecnie są w trakcie tworzenia Ekologicznej Farmy "Żywa Ziemia" na zachodnich krańcach Kaszub. Kasia i Karl przybyli do kraju w zeszłym roku z Findhorn - ekologicznej wioski znajdującej się na północy Szkocji. Są zafascynowani permakulturą i samowystarczalnością - swoje doświadczenia wykorzystują teraz przy budowie eko-farmy i ogrodu leśnego, a także przywracając glebie jej zasobność i dbając o bioróżnorodność flory i fauny.  Kasia pochodzi z Gdańska i jest specjalistką od ziół, natomiast Karl jest Australijczykiem - wielkim adwokatem życia w tempie SLOW.  


Mam też wielką nadzieję, iż pogoda man dopisze i ...
BĘDZIE MOŻNA CIESZYĆ SIĘ OGRODEM. Aparaty są jak najbardziej dozwolone ;-) a także wygodne obuwie i dobry humor!  Odmiany pomidorów uprawiane przez Ekologiczne Gospodarstwo "Przytoki".Brak komentarzy:

Prześlij komentarz