sobota, 30 maja 2015

Warzsztaty Praktyczny Ogrodnik - MAJ 2015

W maju podczas warsztatów mogliśmy juz działać w naszym nowym tunelu ;-) 23-go maja prowadziliśmy drugie w tym sezonie warsztaty Praktyczny Ogrodnik - MAJ. Było naprawdę sporo prac w ogrodzie i tylko dzięki uprzejmości Ewy z bloga Marzeniami Malowane mam jakiekolwiek zdjęcia do pokazania:
Na początek jak zawsze krótka opowiastka o naszym ogrodzie. Troszkę informacji na temat zasad ekologicznego ogrodnictwa i nawozów naturalnych (obornik, kompost, różne gnojówki i nawozy kupne).  Dalej o przygotowaniu gleby do siewu i sadzenia ... a także sadzenie z rozsad oraz multiplatów.

W zawiązku z tym że za oknem mamy maj - zajęliśmy się siewem oraz sadzeniem do gruntu roślin ciepłolubnych i tu na przykładzie rodziny dyniowatych.  Najpierw trochę kopania, odchwaszczania i 'obornikowania' ;-) i tak ...

...  uczyliśmy się jak poprawnie sadzić dynie oraz cukinie.


Na końcu każda roślinka otrzymała swój własny domek ;-)
... a potem budowaliśmy wigwam dla mniejszych dyń, które będą się piąć ...

... które nasiona najlepsze ....

Pod koniec dnia miało padać, więc przeszliśmy już do tunelu foliowego, gdzie pokazywałam jak sadzić rośliny psiankowate (również bardzo ciepłolubne) ....
                 ... pomidorki koktajlowe i zioła w skrzyniach na słoneczny balkon lub taras ...

... i  na końcu techniki siewu nasion do multipalet. Uczestnicy warsztatów wysiali przeróżne odmiany dyń oraz bazylii - oby wszystko Wam zdrowo rosło, ja też wyczekuję moich wschodów ;-)

Mam nadzieję, że się trochę zainspirowaliście. 
Super fajną relację z warsztatów i więcej fotek możecie znaleźć na blogu u Ewy 
Marzenami Malowane. Zapraszam ;-) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz