wtorek, 27 stycznia 2015

PRAKTYCZNY OGRODNIK - warsztaty jednodniowe, 18 kwietnia 2015
Zapraszam serdecznie do naszego ogrodu na praktyczne warsztaty jak być dobrym ogrodnikiem ;-) W zależności od pory roku będziemy uczyć się jak wykonywać podstawowe czynności oraz prace w ogrodzie - od wyboru nasion, siewów, pikowania i wysadzania sadzonek do gleby, przez budowanie podpór dla pnączy oraz bylin, planowanie i przygotowywanie rabat warzywnych, ziołowych oraz kwiatowych aż po wykonywanie własnych nawozów (np. kompostu, gnojówki) i zbieranie nasion. Opowiemy Wam o naszym podejściu do organizacji czasu w ogrodzie i jak go najlepiej rozplanować, aby nie spędzać każdej wolnej chwili na walce z chwastami i szkodnikami, a cieszyć się plonami z własnej zielonej oazy.

Wszystkie części naszego ogrodu prowadzone są ekologicznie i w harmonii z naturą - warsztaty Praktyczny Ogrodnik nie uczą jak używać chemii. Uczestnicy warsztatów poznają TYLKO naturalne sposoby kontroli szkodników i chorób oraz nawożenia gleby. 


Praktyczni Ogrodnicy będą ćwiczyć swoje umiejętności w specjalnie do tego celu przygotowanym w tym sezonie nowym potager'ze, który znajduje się na terenie powstającej szkółki. Na potrzeby warsztatów wiosną wzniesony zostanie tam również duży tunel foliowy, zostanie założony obszerny warzywnik (kolejny ;-) oraz jagodnik.  Ufff!


Aby całkowicie zawrócić Wam w głowie ogrodowym szaleństwem - na lunch zaprosimy Was do wspólnego stołu. Wszyscy uczestnicy warsztatów będą mogli  spróbować naszych ziół i warzyw oraz przepysznej kuchni Andrew. 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Warsztaty jednodniowe trwające od godz. 10.30 do godz. 16.30

Brama naszego ogrodu otwarta będzie od godziny 10.15, tak więc zapraszamy trochę wcześniej aby odpocząć po podróży, pospacerować po ogrodzie czy pofotografować. Aparaty jak najbardziej są u nas 'dozwolone' ;-)

O godz. 10.30 rozpoczniemy od kawy/herbaty i wspólnego poznania się. Opowiem uczestnikom o planie warsztatów, a potem podwijamy rękawy i do pracy ;-)

Cena 300zł


DATY WARSZTATÓW:
Wspomnienia z zeszłorocznych warsztatów ogrodniczych dzięki foto z bloga Atki http://niezapominatka.blogspot.com/ 
3 komentarze:

  1. Witam, mam pytanie odnośnie pięknej szklarni widocznej na zdjęciach - czy polecasz szklarnię ze szkłem czy poliwęglanem. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź - bo właśnie zastanawiam się nad zakupem i nie wiem co lepsze...pozdrawiam FIGA

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej Figa, ja osobiście zawsze jestem za szklaną z kilku powodów: 1. ładniej wygląda 2. jest o wiele trwalsza 3. cała konstrukcja lepiej się trzyma przy szkle, a z poliwęglanu zawsze są problemy z domykaniem drzwi i okien, 4. rośliny dostają mniej światła niż przy szkle ... wydaje mi sie, że ta moda na poliwęglan minie ;-) Pozdrawiam, Kasia ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź:) Upewniłam się w mojej decyzji:) Pozdrawiam i gratuluje pięknego ogrodu, w którym jestem częstym gościem odkąd odkryłam Twój blog. Ja z moim tatą prowadzę również pewien rodzaj "działalności ogrodniczej", jeśli będziesz miała ochotę zapraszam http://adampoltorak.com , http://adampoltorak.blogspot.com . Figa

    OdpowiedzUsuń