piątek, 12 września 2014

KWIATY Z RABATY ... do wazonu - warsztaty już za tydzień!

W przyszłą sobotę (czyli 20go września) odbędą się wreszcie długo przeze mnie wyczekiwane warsztaty kwiatowe w naszym ogrodzie. Planowanie, wysiewanie, uprawa i w końcu zbieranie oraz układanie bukietów z  własnych kwiatów to jedno z moich najbardziej ulubionych zajęć. Od wielu, wielu lat robię to dla klientów w ich ogrodach i domach, a także dla siebie - mieszkałam w przeróżnych miejscach na świecie, ale zawsze miałam swoją 'kwiaciarnię' za oknem. 
 
 
 
 
W sobotę podczas warsztatów będzie z nami Ewa, która jest bardzo utalentowaną florystką. Pani Architekt na codzień - układanie bukietów jest jej wielką pasją i jest w tym niesamowicie dobra.
 
Kilka dni temu układałyśmy razem kilka małych bukiecików na stoły (na sobotnie otwarcie ogrodu i 'stragan bylinowy') - to znaczy ja polowałam z sekatorem i wracałam do wiaty z naręczami kwiatów, liści, ziół, warzyw ... a ona z zamglonymi oczami tworzyła w amoku pasji - nie znam wiele osób, które tak wspaniale dobierają kolory ...  zobaczcie sami co wyczarowała Ewa - zaznaczam, że wszyściutkie rośliny są z moich grządek, a w roli głównej jest purpurowa bazylia oraz szałwia lekarska ;-)
 
 

 
 

Potem przyszła Ewie ochota na zmianę koloru i zabrała się za kompozycję poniżej ...
 
 



 
1,2,3 i w mniej niż godzinkę wyczarowałyśmy w sumie 3 bukiety i dekorację z warzywami w dużym, wiejskim koszu. Przy okazji zjadłyśmy pół bochenka gorącego chleba od Basi OD KASZUBA z pomidorami z naszej szklarni ... ach te letnie wieczory ;-)
 
Tak więc w sobotę będziemy mówić o tym co i jak warto wysiewać czy uprawiać na kwiat cięty z ogrodu - nie tylko będą to rośliny jednoroczne, ale byliny, rośliny cebulowe i rośliny doniczkowe lubiące cieplejsze klimaty. W części pratycznej wraz z Ewą będziemy układać i uczyć się jak robić bukiet 'w ręku' oraz w pojemniku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, więc zapraszam.
 



 
 
Więcej informacji o warsztatach KWIATY CIĘTE Z WŁASNEGO OGRODU tutaj.

3 komentarze:

 1. Oj, zazdroszczę... U nas niestety rusza sezon na edukowanie przyszłych maturzystów, czyli soboty już zajęte i tylko smakiem trzeba się obejść...
  Może w przyszłym roku?
  serdeczności,
  m.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ogromnie żałuję, że tym razem nie będę mogła tego zobaczyć. Ewa ma ogromny talent, a jej bukiety są nie tylko piękne, ale też niebanalne. Niesamowicie kojarzy kolory roślin, ale też ich kształty i faktury. Kasiu przekaż proszę Ewie pozdrowienia ode mnie, a wszystkim uczestnikom warsztatów życzę wspaniałych doświadczeń.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja już nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń