wtorek, 25 lutego 2014

Chcesz zostać angielską artstokratką - uprawiaj kwiaty ;-)

Przytrafiła mi się w życiu bardzo bardzo ciekawa przygoda - przez wiele lat pracowałam w prawdziwej angielskiej posiadłości, u prawdziwej angielskiej lady i płacono mi za układanie prawdziwych angielskich kompozycji kwiatowych - wielkich, bujnych aranżacji zdobiących ogromne komnaty i sienie ... były pełne świeżych kwiatów zerwanych prosto z rozległych angielskich rabat. To był dopiero rozmach ... dziesiątki ogromnych ostróżek, pustynników, piwonii i oczywiście fioletowe pompony czosnków ozdobnych. Wiosną całe kilkumetrowe gałęzie wonnych kalin bodanteńskich i złotawych oczarów. Zimą zaś pędzone w oranżerii pelargonie, poinsecje, cyklameny i oczywiście storczyki. Dom mojej Lady był zawsze w kwiatach ...

 
 
A w oranżerii zawsze były zapasy ...
 
... o które dbała bardzo szczęśliwa ogrodniczka ;-)
Zakochałam się w tym luksusie ... a w związku z tym, że ni jak nie uda mi się podszyć pod angielską arystokratkę z posiadłością i ogrodami, to postanowiłam sobie sama taki luksus zapewnić. Uprawa własnych kwiatów od tego czasu stała się moją pasją - wcale nietrudną i całkiem dostępną finansowo. Uprawiam je na rabatach w ogrodzie ozdobnym, warzywnym, w szklarni, na parapecie - pędzę wiosną dziesiątki kwiatów cebulowych, a latem tonę wśród rzędów dalii, cynii i aminków ... w szklarni mam donice z alstromeriami, frezjami i agapantem.
 
 
Często układałam duże kompozycje w kościołach. Czasami z okazji festiwali lub ślubów, czasami na pogrzeby. Ta kompozycja z hortensjami, pustynnikiem i czosnkami 'Globemaster' to jedna z moich ulubionych ...
 
 
 
 

Białe kompozycje z kwiatów ogrodowych na pogrzeb przyjaciela ...


Bardzo lubię zarażać moimi pasjami,więc w tym roku zapraszam na warsztaty do siebie do ogrodu. Chciałabym pokazać Wam jak bardzo łatwo można mieć naręcza pięknych kwiatów nie zaburzając tym samym ładnego wyglądu rabat czy ogrodu ozdobnego. Podczas warsztatów opowiem jak uprawiam moje kwiaty, jak dobieram gatunki, gdzie je sadzę lub sieję i oczywiście jak je układam. Zapraszam serdecznie. Więcej informacji TUTAJ.

piątek, 14 lutego 2014

Warsztaty w ogrodzie u Kasi & Andrew - zapraszamy !!!

W tym roku wiosna zawitała do nas zaskakująco wcześnie. Rozpoczęliśmy juz nowy sezon ogrodniczy pierwszymi nieśmiałymi siewami nasion i pracami nad przygotowaniem ogrodu na przyjęcie uczestników naszych nowych warsztatów - tak, to chyba już najwyższy czas, aby udostępnić nasz ogród także innym miłośnikom bujnych rabat i pysznych warzyw z własnej uprawy.
 
Jest to nasz 3 sezon ogrodniczy w Polsce ... a ogólnie w życiu - hmmmm .... aż wstyd się przyznać jak bardzo starzy już jesteśmy! Ale wydaje nam się, że wiemy to i owo na temat zakładania oraz uprawy pięknych ogrodów, więc w odpowiedzi na emaile i komentarze postanowiliśmy zorganizować w tym roku kilka spotkań i nawet 2-dniowy Festiwal Plonów pod koniec sierpnia.
 
Daty oraz tematy naszych warsztatów znajdziecie 'klikając' na zakładki w pasku pod głównym logo. Są tam również informacje dotyczące rezerwacji miejsca na warsztatach i dojazdu do nas. W razie pytań piszcie proszę na adres podany w zakładce TUTAJ. Pamiętajcie, że obserwując tę stronę będziecie mogli na bieżąco śledzić imprezy organizowane w naszym ogrodzie.
 
A oto kilka widoczków z naszego ogrodu. Zdjęcia były robione podczas pewnego lekko zamglonego poranka, na przełomie sierpnia i września. Pod koniec lata to ogród dyktuje i dominuje ... zamienia się w pachnącą i brzęczącą kolorową dźunglę.